Voorbereid met medicijnen op reis

Voor reizen met bepaalde medicijnen die bij epilepsie gebruikt worden is een officiële verklaring nodig. Dit geldt bijvoorbeeld voor fenobarbital, midazolam en diazepam, maar ook voor de ADHD-middelen Ritalin en Concerta. Deze vallen namelijk onder de opiumwet.

Voor reizen binnen het zogeheten Schengengebied heeft u een Schengenverklaring nodig. Reist u buiten dit gebied dan is een Engelstalige medische verklaring nodig. Deze verklaring dient gelegaliseerd te worden. Tenminste vier weken voor vertrek dient u deze procedure te starten. Wellicht heeft u van uw apotheker al een medicijnpaspoort gekregen. Let op: dit vervangt een Schengenverklaring of Engelstalige medische verklaring niet!

De volledige procedure, de lijst met Schengenlanden en de lijst van medicijnen waarvoor u een verklaring nodig hebt, vindt u op de website van Farmatec.

Hier vindt u ook meerdere tips over medicijnen en reizen.

U kunt ook bellen met Farmatec. Het nummer voor informatie over Schengenverklaringen & Engelstalige medische vertalingen is 070 – 340 55 88.

Deze pagina delen