EURAP onderzoek: inzicht in vrouwen met epilepsie en zwangerschap

EURAP onderzoek

Vrouwen met epilepsie moeten vaak medicijnen (anti-epileptica) blijven gebruiken tijdens de zwangerschap. Hoewel de meeste kinderen gezond geboren worden, geeft het gebruik van anti-epileptica een verhoogde kans op aangeboren afwijkingen bij het kind. Overleg wel eerst met uw behandelend neuroloog of u de anti-epileptica kunt blijven doorslikken.

Het EURAP-onderzoek wil meer inzicht krijgen in de invloed van anti-epileptica op het ongeboren kind. Daarom worden gegevens verzameld van vrouwen die zwanger zijn en behandeld worden met anti-epileptica. De informatie uit dit onderzoek helpt bij het geven van voorlichting, het maken van de beste keuze van behandeling en betere zwangerschapsbegeleiding.

In Nederland is het EURAP-onderzoek onderdeel van zwangerschapsregister pREGnant

Wanneer aanmelden?

  • tijdens uw zwangerschap, het liefst voor de 16de week

Meer informatie en aanmelden voor dit onderzoek via deze link: Aanmelden voor pREGnant
Met vragen kunt u contact opnemen met de projectcoördinator van EURAP en pREGnant, Saskia Vorstenbosch via: eurap@lareb.nl of 073- 64 69 711

Deze pagina delen