CBG start campagne wisselwerking medicijnen en kruidenproducten

“Informeer altijd je arts of apotheker als je een kruidenproduct en een medicijn gebruikt”

Medicijnautoriteit CBG vraagt in de campagne aandacht voor het gebruik van medicijnen in combinatie met veel gebruikte kruidenproducten. Het doel is om medicijngebruikers en zorgverleners bewust te maken dat kruiden invloed kunnen hebben op de werking van (andere) medicijnen. Veel mensen ervaren de positieve effecten van kruidenproducten, maar weten niet dat de combinatie van kruiden en medicijnen soms ook schadelijk kan zijn voor de gezondheid. Vooral de wisselwerking met kruidenproducten en kruiden supplementen, het CBG start daarom deze campagne om het bewustzijn vergroten over de risico’s hiervan.

Denk bijvoorbeeld eens aan Sint Janskruid wat een negatieve werking kan hebben op Carbamazepinze, Curcuma ( Geelwortel ) Valeriaan, Rode Salie en wat dacht u ons lekkere kopje “Groene Thee” ?

Op de website van het CBG is een mooi artikel gepubliceerd met een video. Meer informatie vindt u in het artikel op de pagina van het CBG:

Wisselwerking tussen medicijnen en kruidenproducten

Deze pagina delen