Epilepsie Advieslijn in de schijnwerpers

De Epilepsie Advieslijn krijgt op werkdagen heel wat telefoontjes van mensen die graag willen praten met een ervaringsdeskundige. De gesprekken gaan onder andere over gezin, relaties, sport, verkeer, werk of opleidingen. Een paar cijfers van het eerste kwartaal op een rijtje:

  • In de maanden januari, februari en maart kreeg de Advieslijn 167 telefoontjes en 34 e-mails.
  • Hierbij werden zo’n 359 onderwerpen telefonisch besproken en 97 onderwerpen per e-mail.
  • De meeste bellers waren vrouwen met epilepsie, terwijl de meeste mailers mannen met epilepsie waren. De Advieslijn wordt ook vaak geraadpleegd door ouders met een kind met epilepsie en hulpverleners.
  • Het vaakst kregen de Advieslijners telefonisch een vraag over medicatie. Per e-mail werd het vaakst vragen gesteld over soorten aanvallen en de verschijnselen hiervan.

Heb je zelf een vraag over rondom leven met epilepsie? De Epilepsie Advieslijn is bereikbaar via 085 – 130 32 34 op werkdagen van 10.00 uur tot 20.00 uur.

Deze pagina delen